Dan ružičastih majica

Autor: Siniša Vukušić, 9. 3. 2017.

U svjetsku akciju obilježavanja Dana ružičastih majica koja se obilježava zadnju srijedu u veljači, uključili smo se ove godine pod vodstvom stručne službe naše škole, na čelu s pedagoginjom Zrinkom Kamerman. Ovogodišnja akcija dobila je posebnu važnost jer je Hrvatski sabor proglasio Dan ružičastih majica Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Učenici su taj dan došli odjeveni u ružičaste majice te vlastitim primjerom uljudnog ponašanja i simbolom ružičaste boje pronijeli duž školskih hodnika kako su za toleranciju i prijateljstvo, a protiv nasilja. Program je uključivao niz aktivnosti koje su se provodile tijekom cijelog tjedna, a sve uključuju prevenciju vršnjačkog nasilja. U holu škole postavljen je simboličan pano s ružičastim majicama izrađenim od hamer papira na koje su učenici ispisivali savjete i prijedloge kako smanjiti nasilje među djecom.

Akcija ima cilj  promicanja nenasilja među vršnjacima pa je i moto cijele akcije: STOP NASILJU MEĐU DJECOM!

Novinarska skupina

« Veljača 2018 »