PROJEKT DOMOVINSKI RAT-TRAJNA VRIJEDNOST

Autor: Ružica Galinec, 21. 10. 2020.

13. listopada 2020. u našoj školi, članovi Udruge specijalne policije “Orao”, Orahovica – Našice, u sklopu istoimenog projekta, održali su predavanje učenicima 8. razreda, pod nazivom Domovinski rat – trajna vrijednost.

Članovi Udruge, sudionici predavanja bili su: Ante Bajić, Darko Ćorković, Damir Ćorluka i Marijan Grabež.

Predavanju su sudjelovali svi učenici osmih razreda. Učenici su na taj način mogli dobiti informacije iz Domovinskog rata od ljudi koji su bili sudionici samoga rata. Predavanje je obuhvatilo razdoblje od kasnih osamdesetih godina prošloga stoljaća, razdoblje samoga rata I najvećih bitaka u razdoblju od 1991. do 1995. Posebna pozornost dana je priči vezanoj uz branitelje iz našega kraja, te bitkama I zločinima počinjenim u našoj blizini. Uz živuću riječ branitelja iz Domovinskoga rata, učenici su I vizualno pogledali geografska središta bitaka I način ratovanja.

Učenici su aktivno sudjelovali sa svojim pitanjima vezanim uz oružja i bitke te način ratovanja u Domovinskom ratu.

Na kraju, svi učenici dobili su majice “Domovinski rat – trajna vrijednost”. kao trajnu uspomenu na ovo predavanje.

Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Pravilnik o izvođenju izleta,ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti

Pravilnik o izmjenama i dopunama  Pravilnika o izvođenju izleta,ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti

Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera