DAN UČITELJA – UČITELJI NA IZLETU U CRIKVENICI I VRBNIKU

Autor: Antonijo Sabljak, 5. 10. 2021.

Povodom Svjetskog dana učitelja koji se obilježava 05.listopada svake godine, učitelji naše škole posjetili su Crikvenicu i stari gradić Vrbnik.

Učitelji Osnovne škole J. J. Strossmayera imali su priliku uživati u ljepotama Crikvenice i njezinog kraja. Prošetali su dugim šetnicama po kojima je Crikvenica poznata, pogledali su brojne povijesne znamenitosti te uživali u dobroj gastronomskoj ponudi.

Osvježenje i odmor potražili su u brojnim kafićima u Crikvenici gdje su popili kavu.

Budući da Crikvenica nudi brojne izlete koji se organiziraju brodom, odlučili su otići na jedan takav.  Vozili su se brodom do Vrbnika, starog primorskog gradića koji se smjestio na strmoj litici iznad mora na otoku Krku. Tijekom vožnje brodom, uživali su u ljepotama krajolika koji ih okružuje te šumu mora. Iako vrijeme nije bilo pogodno za kupanje, lijepo su se proveli te se vratili s puno priča i dojmova. Vjerujemo da će im ovaj izlet ostati u lijepom sjećanju.

(Novinarska skupina)