Datum objave: 18. listopada 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Živim život bez nasilja

U sklopu preventivnog projekta Policijske uprave osječko – baranjske, 17.listopada u našoj školi održano je predavanje pod nazivom: „Živim život bez nasilja“. 

U sklopu preventivnog projekta Policijske uprave osječko – baranjske, 17.listopada u našoj školi održano je predavanje pod nazivom: „Živim život bez nasilja“. Predavanje je bilo namijenjeno učenicima sedmih razreda, a održao ga je policijski službenik za prevenciju, Marko Marić.

Kroz predavanje djecu se nastojalo upoznati sa definicijom nasilja, što sve ubrajamo u nasilje i nasilničko ponašanje te kako reagirati u slučaju izloženosti ili obaviještenosti o raznim oblicima nasilja u školi i obitelji.

Svrha predavanja bila je senzibilizirati učenike na prepoznavanje nasilničkog ponašanja te prihvaćanje i pomoć žrtvama nasilja. Također, učenici su saznali ponešto i o postupanju policijskih službenika u slučajevima nasilja.

Predavanje je bilo vrlo poučno i zanimljivo, a učenici su slušali pažljivo i aktivno.

Na kraju predavanja, učenici su za poklon dobili privjesak srce sa simboličnim natpisom „STOP nasilju“.

Pročitajte još

Oproštajna priredba učenika 4.b razreda

Oproštajna priredba učenika 4.b razreda

Učenici 4.b razreda priredili su posebno i emotivno druženje povodom završetka četvrtog razreda i oproštaja od svoje učiteljice Dragice Purgar. Uz pjesmu, ples i recitacije prisjetili su se zajedničkih trenutaka, zahvalili učiteljici na strpljenju, podršci i znanju...

Svečani ispraćaj osmaša – 8.a i 8.b

Svečani ispraćaj osmaša – 8.a i 8.b

U svečanom i emotivnom ozračju oprostili smo se od učenika 8.a i 8.b razreda koji završavaju jedno važno poglavlje svog školovanja. Tijekom priredbe prisjetili smo se brojnih zajedničkih trenutaka, uspjeha, prijateljstava i uspomena koje su obilježile njihove...

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content