Intervju s učiteljicama razredne nastave

Autor: Velimir Stanić, 25. 11. 2014.

Novinarska skupina provela je intervju s učiteljicama razredne nastave koje su ponovno ove godine u društvu prvašića. Riječ je o sljedećim učiteljicama: Nadi Baričević i Anici Drobina.

U razgovoru s njima doznali smo sljedeće:

Nada Baričević

1. Jesu li se prijašnje generacije više pridržavale pravilima ponašanja nego sadašnje?

Saznali smo da su sve dosadašnje generacije bile jednako upoznate s pravilima ponašanja te da su se na sličan način istih i pridržavali.

1. Kako su se učenici nove generacije snašli?

Nove su se generacije jako dobro snašle, učiteljica nam je rekla da slušaju i marljivo se javljaju na satu.

1. Za koji predmet učenici pokazuju najveći interes?

Učenici se podjednako vesele svim predmetima, ali učiteljica je primijetila da se najviše vesele tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi, ali i matematici.

1. Što mislite o novim udžbenicima?

Doznali smo da nema prevelikih promjena u udžbenicima, nešto više promjena uočeno je iz hrvatskoga jezika.

1. Koje izlete ste planirali ove godine?

S obzirom da prvi razredi nemaju ekskurzija, učiteljica nam je otkrila da su već bili na izletu u etno-kući u Sušinama te da planiraju odlazak u Dječje kazalište u Osijeku, ali i izlet na đurđenovački ribnjak u proljeće.

1. Koliko generacija ste dosad imali?

Učiteljica Nada Baričević do sada je imala već pet generacija.

1. Volite li svoj posao?

Otkrili smo da učiteljica Nada jako voli svoj posao i da opet mora birati zanimanje, odabrala bi opet isto.

Anica Drobina

Učiteljica nam je tijekom razgovora objasnila kako su se prijašnje generacije podjednako pridržavale pravila ponašanja.

1. Kako su se učenici nove generacije snašli?

Za svoju sadašnju generaciju, učiteljica misli da su se jako dobro snašli u novom okruženju.

1. Za koji predmet učenici pokazuju najveći interes?

Saznali smo da se učenicima najviše sviđa hrvatski jezik.

1. Što mislite o novim udžbenicima?

Učiteljica nam je objasnila kako smatra da su novi udžbenici lijepi, ali da nisu u potpunosti prilagođeni ostalim dodatnim materijalima za nastavu.

1. Koje izlete ste planirali ove godine?

Učenici 1. b razreda uz obilazak zavičaja, posjetit će kino i kazalište u Osijeku.

1. Koliko generacija ste dosad imali?

Učiteljica Ana Drobina otkrila nam je kako je do sada imala čak 10 generacija.

1. Volite li svoj posao?

Svoj posao učiteljica voli jer voli djecu, posebno su joj zanimljiva njihova razmišljanja, doživljaju, kreativnost, a najdraži joj je ulazak u razred pun dječjeg osmjeha.

FOTO-GALERIJA

« Svibanj 2024 »