Listopad u Bokšić Lugu

Autor: Toni Markotić, 17. 10. 2011.

Mjesec listopad za učenike PRO Bokšić Lug pun je aktivnosti.

Tako smo već početkom mjeseca obilježili Dječji tjedan tradicionalnim crtanjem na asfaltu.

Po prvi put obilježili smo i 4. listopada,  Međunarodni dan zaštite životinja. Taj dan bio je integrirani radni dan. Svi učenici donijeli su u školu po kojeg kućnog ljubimca. Uz pomoć Udruge za zaštitu malih životinja „Slavuj“ koja nam je posudila kaveze, naše ljubimce stavili smo u hodnik škole. Pano smo ukrasili crtežima i sastavcima o kućnim ljubimcima. Naša izložba trajala je do četvrtka kada su nam u posjetu došli naši dragi prijatelji iz PŠ Bokšić.

Kako je u listopadu i Dan jabuka, naše prijatelje dočekali smo s kolačima od jabuka koje su za taj dan pripremile naše mame. Nakon razgledavanja izložbe zajedno smo se počastili sokom, kompotom i čipsom od jabuke, a zatim smo nastavili druženje prigodnim igrama s jabukama. Natjecali smo se u nošenju jabuke na kuhači, na glavi, premještali smo jabuke iz jedne košare u drugu, skakali u vrećama…

Nismo ni primijetili kako je vrijeme u igri brzo prošlo te je prošao i bus koji je trebao naše prijatelje vratiti u Bokšić. Kao pravi domaćini, naše mame su ih odvezle uz dogovor za uzvratni susret na proljeće kod njih.

14. listopada 2011. Učenici trećih i četvrtih razreda PŠ Bokšić Lug, Bokšić, Šaptinovci, Pribiševci i Klokočevci posjetili su Zagreb. Što su sve vidjeli, možete pogledati u foto galeriji.

18. listopada 2011. učenici PŠ Bokšić Lug svečano su obilježili uz prigodan program  Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Svečanost su uveličali ravnatelj škole i pedagoginja, a već tradicionalno prisutan je bio i velečasni Mato, koji je blagoslovio sve ono što su vrijedne mame za taj dan pripremile.

Učiteljice Ana i Ivana