PREOBUĆA - DA ILI NE

Autor: Toni Markotić, 23. 12. 2011.

Proveli smo peticiju u školi i većina učenika ju je potpisalo.jer se ne slaže s jednim od pravila Kućnog reda, a to je preobuvanje.

Proveli smo peticiju u školi i većina učenika ju je potpisalo.jer se ne slažu sa jednim od pravila Kućnog reda, a to je preobuvanje. Mi smatramo da se ne bismo trebali preobuvati jer se ni u jednoj školi u okolici ne preobuva. Torbe su nam teške i pre velike jer moramo nositi dvoje patike uz one koje imamo na sebi. Našiom roditeljima nije lako izdvojiti novaca za troje patike.

EVO NEKIH MIŠLJENJA UČENIKA I NASTAVNIKA:

Ja se u potpunosti slažem da se ne treba preobuvati u školi jer se većina učenika i nastavnika i sada ne preobuva, zato to nema smisla

Elena Žaluka, 8d

Ja mislim da se djeca u osnovnoj školi ne trebaju  preobuvati, zato postoje tete koje trebaju čistiti jer su za to plaćene

Krešimir Tiban,8.c

Mislim da je to dobro za čistoću, Ja smatram da se trebaju kazniti oni koji se ne preobuvaju.

XXXXX

Mnogo je prednosti od preobuvanja u školi, a  prednost je čistoća. Međutim ovakvi uvjeti preobuvanja nemaju smisla jer se učenici „preobuju“ samo kad prolaze pored dežurnog nastavnika, a ostatak nastave provedu u obući u kojoj su došli u školu.

Dakle, za preobuvanje sam, ali samo ako se ono dosljedno provodi, odnosno ako se uvedu kazne za ne  preobuvanje i da se u prostorima škole nose isključivo papuče.

Ako se ništa od toga ne provede, apsolutno sam protiv preobuvanja jer to ionako sada čini manjina učenika pa samim time to pravilo i nema smisla.

Martina Vojtkuf, prof

U potpunosti sam svjesna da preobuvanje u školi (kao što to činimo kod kuće ) je vrlo korisno za zaštitu zdravlja svih koji se nalaze u školi, a prvenstveno učenika.

Međutim, stalno se susrećem s otporom za preobuvanje većeg broja učenika. Pojedinci uopće ne nose papuće i time se „diče“  Oni to rade jer misle da njima nitko ništa ne može.

Učenici koji se pridržavaju kućnog reda  smatrajuse budalama pa i oni koji imaju papuće ne žele se preobuti.

Često sam to pitanje postavljala na sjednicama razrednih vijeća , kako bih znala kako se ponašati kao dežurna učiteljica. Ja bih htjela da se svi jednako postupamo prema svim učenicima.

Radojka Kevčić

Peticiju organizirala i izjave prikupila: Petra Kukuljević, 8.d